Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koník Fergie

Soukromý  Koník Fergie

Obrazek

Datum narození......20.7.2003

Matka...................Santé

Otec.....................Tekal

Plemeno...............Fríský kůň

KVH...................165 cm

Pohlaví................Klisnička

Zaměření.............Parkur , drezura

Povaha................Mírná ale někdy neposedná

Potomci..............

Úspěchy.............

Ocenění a tituly...

Stáj.....................Soukromá vnitřní

Jídelníček...........ráno...oves a jablíčko

                           přes den......jablíčko

                           večer.........ovsík

Majitel................Jana 2

Věci koníka........Obchůdek je ve výstavbě

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.......

(jana 2, 14. 12. 2006 19:44)

dnes jsem se o fergie jenom postarala a pustila jsem jí do výběhu pak jsem jí vyhřebelcovala a vyčistila jsem jí kopyta a namazala jsem jí je nakonec jsem jí dala krmení a vodu pak jsem jí vyčistila box a zadekovala jsem jí pak jsem jí zapletla hřívu a ocas a nakonec jsem jí dala pamlsek a velkou pusinku:-)

.....

(jana 2, 13. 12. 2006 14:50)

dnes jsme se jeli projet na dlouhou projíždku pak jsem jí zavedla do stáje a vyhřebelcovala jsem jí nakone jse jí dla krmení a vodu a pak jsem jí vyčistila kopyt pak jsem jí vyčistila box a nakone jsem jí dala pamlsek a velkou pusu:-)

.....

(jana 2, 12. 12. 2006 19:28)

dnes jsme se jeli jenom na chvíli projet jinak jsem jí dala krmení a vodu pak jsem jí vyhřebelcovala a vyčistila jsem jí kopyta a namazala jsem jí je pak jsem jí vyčistila box a navezla novou slámu nakonec jsem jí dal pamlsek a velkou pusu:-)

Trénink-DREZURA

(Latencie, 9. 12. 2006 13:52)

Fergii jsem dala pamlsek, vyčistila ji, nasedlala a šli jsme na jízdárnu trénovat drezuru. Zkoušela jsem s ní obraty, ustupování na holeň, couvání, a přechody. Ale ať jsem po ní chtěla cokoliv, zvládla všechno na jedničku. Tak jsem ji zavedla domů, vyčistila ji, namazala kopýtka, zadekovala, dala jí pamlek a rozloučila se s ní...


Fergie je hrozně šikovná a zatím jsem v drezuře nenašla žádný problém. Trénuj dál tak jak trénuješ, a kdyby se nějaký problémek vyskytl, napiš, ráda ti pomůžu:-D

tréning

(jana 2, 9. 12. 2006 11:26)

dnes jsme jeli trénovat drezuru a šlo jí to moc dobře skoro mě to připadalo že to nemůže být lepší tak jsem jí pochválila a zavedla jsem jí zpátky do stáje a pak jsem jí vyhhřebelcovala a zapletla jsem jí hřívu a ocas pak jsem jí vyčistila kopyta a namazala jsem jí je pak jsem jí dala krmení a vodu a pak jsem jí vyčistila box a navezla jsem jí novou slámu nakonec jsem jí zadekovala a dala jsem jí velikánskou pusu na rozloučenou:-)

tréning

(jana 2, 7. 12. 2006 19:55)

dnesj jsem jí vzala trénovat drezuru aby jsme se zdokonalovaly a byla v ní nejlepší šlo jí to moc dobře tak jsem jí pochválila a zavedla jsem jí zpátky do stáje tam jsem jí vyhřebelcovala a přetřela jsem jí hadrem a zadekovala jsem jí a pak jsem jí vyčistila kopyta a namazala jsem jí je a dala jsem jí krmení a vodu pak jsem jí zapletla hřívu a ocas a nakonec jsem jí dala velkou pusu:-)

tréning

(jana 2, 6. 12. 2006 20:20)

dnes jsem fergie vzala trénovat parkur začaly jsme od nejlehčího a postupně jsme stěžovaly a šlo to dobře až na ty vyšší skoky tak jsem skusila větší pobítky a šlo to lépe a lépe tak jsem jí pochválila a dla jsem jí pamlsek pak jsem jí zavedla do stáje a vyhřebelcovala jsem jí a zadekovala jsem jí a pak jsem jí vybrala z kopyt a vyčistila jsem jí je a pak jsem jí je namazala a dala jsem jí krmení a vodu na večer pak jsem jí ještě zapletla hřívu a ocas a dala jsem jí pamlsek a velkou pusu:-)

tréning

(jana 2, 5. 12. 2006 15:18)

dnes jsem s fergie jela trénovat parkur nejdřív jsem jí nasedlala a pak jsem jí vykrokovalala pak jsme začaly šlo jí to moc dobře tak jsem jí pochválila a dala jsem jí pamlsek a zavedla jsem jí do boxu pak jsem jí vyhřebelcovala a vyčistila jsem jí box pak jsem jí vybrala z kopyt a namazala jí je a nakonec jsem jí dala pamlsek:-)

Trénink-PARKUR

(Latencie-trenér, 1. 12. 2006 9:53)

Fergii jsem dala mrkvičku a šla za ní do boxu. Nejdřív se tvářila nedůvěřivě a odstupovala ode mě, ale další mrkev to spravila:-D Vyčistila jsem ji a nasedlala a šli jsme na jízdárnu. Nejdřív jsem ji vykrokovala a rozbohybovala obraty a jízdárenskými cviky, potom klus a cval. Chvilku jsem ji ještě krokovala a potom jsme se vrhli na skoky. Začali jsme nižšími, skákala výborně, tak jsme začali ztěžovat. Před vyššími se zasekávala, ale to chce jen větší pobídky. Potom jsem ji ještě vykrokovala, zavedla jsm ji domů, odsedlala, vysušila, vyčistila, namazala kopýtka, zadekovala a nechala ji v klidu odpočívat...


Fergie je výborná skokanka a baví ji to, což je nejdůležitější. Jenom před vysokými skoky je trochu nejistá, ale stačí větší pobídky a trénink a bude to bez problémů. Chválím tvoji kobylku a tvůj způsob trénování...

.............

(jana 2, 30. 11. 2006 15:12)

dnes jsem fergie vzala ven a na projíždku moc se jí líbyla tak jsem jí pochválila a dala jsem jí pamlsek a zavedla jsem jí do boxu a vyhřebelcovala jsem jí a vyčistila jsem jí box a dala jsem jí vodu a krmení pak jsem jí vybrala z kopyt a namazala jí je:-)

projíždka

(jana 2, 27. 11. 2006 14:10)

dnes jsme se jeli jenom trochu projet a jinak jsem čistila výstroj a dala jsem jí krmení a vodu vyčistila jsem jí box a vyhřebelcovlala jsem jí a zadekovalala.

menší tréning

(jana 2, 24. 11. 2006 15:17)

dnes jsem fergi vzala chvilinku trénovat tak jsem jí zavedla do jízdárny a moc se jí tam líbilo tak jsme začali trénovat nejdřív jsem jí zahřála a pak jsme jeli naplno šlo jí to výborně tak jsem jí pochválila a když jsem jí zavedla do boxu tak byla celá zpocená tak jsem jí vyhřebelcovala a přetřela jsem jí hadrem a vybrala jsem jí z kopyt dala jsem jí krení a vodu a velkou pusinku.

lázně

(jana 2, 23. 11. 2006 14:48)

na radu veterináře jsem fergi dala do lázní a pak jsme u nohu potrénovaly a vyčistila jsem jí box a vyhřebelcovala jsem jí.

veterinář

(rambo, 22. 11. 2006 16:41)

dal jsem jí 2kombinované injekce a ta noha bude v poradku.poradne trenovat nohu a na den do lázní a bude uplne zdrava.pak uz muze normalne běhat.

tréning

(jana 2, 22. 11. 2006 12:21)

dnes jsme poprvé s fergi jeli trénovat parkur nejdřív jsme začali od nejlehčího a postupně jsme to ztěžovaly a šlo to nakonec jsem s ní skákala bez sedla a zase to bylo lepší a tak jsem jí zavedla do stáje a vyhřebelcovala jsem jí a a zapletla jsem jí hřívu a ocas a dala jsem jí krmení a vodu pak jsem jí vyčistila box a dala jsem jí pamlsek a velkou pusu:-)

příjezd

(jana 2, 21. 11. 2006 12:39)

dnes jsem přivezla fergi do stáje byla moc zvědavá a tak jsem jí tu provedla a ukázala jsem jí její noví box a moc se jí líbil tak jsem jí tam rovnou vyhřebelcovala a dala jsem jí krmení a vodu pak jsem jí slíbila že se dneska ještě uvidíme a dala jsem jí velkou pusu:-)